Jak znalezc uczniow

Jak znalezc uczniow?

Dobry nauczyciel nie traci żadnej okazji do nauczenia czegos pozytecznego. (Comenius)

Globalna pandemia koronawirusa w 2020 roku nieuchronnie wpłynęła na system edukacji. Kształcenie na odległość, indywidualna współpraca z korepetytorem staje się koniecznością, a nie wyjątkiem od zasad.  

Posiadanie korepetytora dzisiaj nie jest dowodem Twoich możliwości finansowych. To element bezpieczeństwa ograniczenie kontaktów towarzyskich podczas kwarantanny oraz możliwość samorozwoju całej rodziny. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na duże zapotrzebowanie na korepetycje jest rosnąca liczba studentów, którzy gruntownie przygotowują się do egzaminów maturalnych i marzą o prestiżowej uczelni. 

Przykładowo, tylko w Katowicach w 2020 roku liczba studentów, którzy zgłosili się do korepetytora wzrosła o 25%. Dane monitorowania usługi korepetycji. A statystyki te będą rosły, biorąc pod uwagę wzrost liczby studentów prestiżowych uczelni i wskaźnik jakości wiedzy w Polsce. Tak więc korepetytor jest bardzo poszukiwany, a ze swojej strony nauczyciel musi aktywnie szukać swoich uczniów.

Jak znaleźć uczniów na korepetycje

Nauczyciel odnosi sukcesy nie tylko wtedy, gdy doskonale zna przedmiot, ale też gdy dba o swoją popularność i autorytet wśród uczniów. Obecni studenci, potencjalni, a nawet ci, którzy pracowali z korepetytorem i odnieśli sukces jako profesjonaliści. To wspaniale, gdy uczeń udziela informacji zwrotnej i wdzięcznej odpowiedzi. To najlepsza reklama nauczyciela, która cieszy się zaufaniem. Przyciąganie nowych uczniów to zarówno stabilność finansowa nauczyciela, jak i doświadczenie rozwoju oraz nowe sukcesy zarówno nauczyciela, jak i ucznia.

Głównymi kanałami pozyskiwania nowych studentów są:

  • rekomendacje znajomych ludzką naturą polega na zaufaniu opinii osoby, którą znasz osobiście,
  • obecnych studentów oczywisty pozytywny wynik jest zachętą do uczenia się od tego konkretnego nauczyciela,
  • od swoich absolwentów, którzy dzięki Tobie pogłębili swój poziom wiedzy,
  • tablice ogłoszeń raczej przestarzała metoda wyszukiwania klientów, ale dopuszczalna do użytku,
  • witryny wyszukiwania korepetytorów najskuteczniejszy i najszybszy sposób na znalezienie ucznia.

Jak znaleźć uczniów, to kwestia odpowiedzialności

Rekomendacje znajomych są wyczerpujące, nie są nieskończone bez odpowiedniej reklamy. I nie wszyscy studenci są chętni na publiczną ocenę, która da ci nowych klientów.

We wspomnianych Katowicach jest możliwość wyboru spośród 400 specjalności, 4 prestiżowe uczelnie zaliczane są do najlepszych w Polsce. Pytanie - czy tak duża liczba potencjalnych studentów ma szansę trafić do Ciebie jako korepetytora? Czy zakres kontaktów osobistych jest wystarczający, aby dotrzeć do większej liczby uczniów do współpracy? Oczywiście nie. 

Mówiąc językiem marketingu, musisz więc zadbać o informację zwrotną od swojego klienta. Łatwiej jest dostać się na specjalne strony do wyszukiwania korepetytorów . Takie strony są najnowocześniejszą i najszybszą metodą nawiązania komunikacji z uczniem i znalezienia studenta do współpracy. Za taką opcję trzeba jednak zapłacić, ale wynik nie będzie opóźniony.

życzymy sukcesów w wyszukiwaniu uczniów  

Wszystkie metody są dobre w znajdowaniu swoich uczniów, jeśli podchodzisz do sprawy z rozsądkiem i odrobiną pragmatyzmu. Często genialny i utalentowany nauczyciel nie jest poszukiwany z powodu nadmiernej skromności i słabej reklamy. Nie lekceważ tego kryterium. I popularyzuj swój talent i autorytet w nauczaniu.  

Powodzenia

3Komentarze

2020-09-10

Bardzo ciekawe przemylenia, dziki za artyku o tym, gdzie znale nowych klientw.

2020-09-11

Kilka wskazwek jest naprawd pomocnych. Dzikuj za szczegowe omwienie tematu rekrutacji studentw.

2020-09-11

Informacyjny.

Zostaw odpowied

Musisz by zalogowany, aby doda komentarz.