Przygotowanie do matury

Przygotowanie do matury

Czas przygotowań do matury to czas wytężonej pracy

Egzaminy maturalne i przygotowanie do nich to jeden z kluczowych momentów w życiu odpowiedzialnego Polaka. I to nie jest żałosna przesada. Rezultatem jest studia na prestiżowej uczelni, wysokopłatny zawód, rozwój kariery. Okres jest mega odpowiedzialny. Przygotowanie do matury powinno się rozpocząć odpowiednio z wyprzedzeniem i przy gruntownym wsparciu pedagogicznym. 

Przypomnij sobie powiedzenie: „Tak więc człowiek powinien wykonywać swoją pracę, jakby nie było, gdzie szukać pomocy ”(D. Halifax). Racja, ale ryzykowne i nie w tym okresie. Pomoc jest nadal potrzebna i zastanówmy się dlaczego.

Wyraźnie widać, że w 2020 roku podczas kwarantanny w Katowicach mamy rekordową liczbę osób chcących aplikować się na studia w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba ta wzrosła o 25%. Uniwersytet Śląski w Katowicach od wielu lat plasuje się wśród najlepszych w regionie i całej Polsce. Oprócz tego rośnie zainteresowanie katowickimi uczelniami wśród młodych ludzi z Europy Wschodniej.

Jak przygotować się do matury

Aby więc uczyć się wśród najlepszych, ucz się najlepiej, jak potrafisz. W jaki sposób możesz przygotować się do egzaminów maturalnych?

  • polegać wyłącznie na własnych siłach, stabilnej samodyscyplinie i wysokim poziomie samokontroli w kluczowych dyscyplinach akademickich zdawanych na maturze. Brzmi wystarczająco idealistycznie, zgadzasz się? Zwłaszcza o wysokim poziomie samodyscypliny.
  • Wyszukaj w sieci różnorodnych testów egzaminacyjnych, zbliżonych do testów egzaminacyjnych i zdawaj je w ten sam sposób - samodzielnie pod warunkiem odpowiedzialności i stałej koncentracji uwagi.
  • Dodatkowe kursy grupowe, w których można uczestniczyć zarówno na żywo, jak i zdalnie przez Internet.
  • Skorzystaj z usług korepetycji, które mogą odbywać się również online i offline. I jak dotąd nikt nie wymyślił skuteczniejszej metody przygotowania do matury. To najbardziej efektywne i niezawodne przygotowanie do ukończenia szkoły.

Przygotowania do matury bez zamieszania i stresu

  • Wszystkie wymienione metody przygotowania do matury są dopuszczalne. Z zastrzeżeniem wcześniejszego przygotowania, nie dwa miesiące przed egzaminem. Pierwsze trzy metody, które wymieniliśmy powyżej, są dość przyjazne dla budżetu, a odpowiedzi na pytania egzaminacyjne można znaleźć bezpłatnie. Ale gdzie masz gwarancję, że nauczysz się ich poprawnie, na przykład matematyki. Kto sprawdzi poprawność zadań? Skąd pewność, że program znaleziony w Internecie jest przygotowaniem do matury? Oczywiście pytania są retoryczne. 
  • Na kursach przygotowawczych nie jesteś sam w grupie. A pieniądze zainwestowane w taką pracę grupową również mogą się nie opłacić, jeśli nie zostanie tam zachowane indywidualne podejście. Ale nie chodzi nawet o pieniądze - cenniejszy jest stracony czas, którego nie da się nadrobić. Ukończenie szkoły - raz w życiu.
  • Najbezpieczniejsza metoda przygotowania i dająca najwyższy odsetek wysokich ocen na egzaminie - jest skorzystanie z profesjonalnych korepetycji. Doświadczony korepetytor zapewni indywidualne podejście, szczegółowo monitoruje „punkt wyjścia”, czyli dostępny poziom wiedzy z przedmiotu, dobiera odpowiednie tempo i obciążenie, z jakim sobie poradzis. Posiada program i zestaw zadań dyplomowych zbliżonych do egzaminu. 

Ważnym warunkiem jest wcześniejsze rozpoczęcie szkolenia z korepetytorem. Co najmniej rok przed egzaminem.

Po przeanalizowaniu naszych informacji nadal decydujesz. Jak, z kim i kiedy zacząć przygotowania do matury. Zważ wszystkie zalety i wady wszystkich tych opcji szkoleniowych. I wybierz to, co dla Ciebie najlepsze. Jedyne, czego nie stracisz w tym okresie, to najcenniejsze - czas. Warto zacząć od poziomu wiedzy i czasu, którym jeszcze możesz dysponować.

Na koniec nasza tradycyjna metafora „Istnieje kilka sposobów sadzenia pięknego ogrodu: najlepszym z nich jest powierzenie tego zadania ogrodnikowi”(K. Chapek). Przygotowanie do egzaminów maturalnych powierz doświadczonemu korepetytorowi

Powodzenia!

5Komentarze

2020-09-13

Dzikuj za szczegowe omwienie tematu przygotowania do matury.

2020-09-13

Niezy artyku, dziki.

2020-09-13

Chciabym dowiedzie si wicej o niestandardowych metodach przygotowania do Matury. Ale artyku jest godny uwagi.

2020-09-13

Bardzo istotne informacje. Ostatnio szukaam te, jak waciwie przygotowa si do matury

2020-09-13

Dziki za ciekawy artyku. Napisz dalej!

Zostaw odpowied

Musisz by zalogowany, aby doda komentarz.